Nakupování

Trampolína by bez pružin nebyla trampolínou

Kdo by neznal trampolínu. Je to sportovní nářadí, jehož obliba roste nebývalým tempem.

Pružiny Beanbag na trampolíny se vyrábí ze speciální oceli a je to velmi významná součást tohoto tělocvičného nářadí. V podstatě bychom mohli říci, že kdybychom pružiny neznali, neexistovaly by ani trampolíny. Díky nim se můžete odrážet od pevné odrazové plochy, protože ta sama o sobě není pružná, je to jen kompaktní textilní materiál, který pouze musí zvládnout unést hmotnost našeho těla.

obvodové pružiny trampolíny

Výhodou samotných pružin je fakt, že se jich nachází po obvodu trampolíny dostatečný počet, aby se mezi nimi rozložila síla, která na ně při skákání působí, a zároveň bývají pružiny natolik pevné, že se málokdy poškodí. I když je málo pravděpodobné, že praskne zrovna pružina, a nikoli rám trampolíny, výrobci s tím musí počítat a nabízí je jako náhradní díly. Můžete být tedy bez obav, že by kvůli jedné či dvěma vadným pružinám váš výrobek musel být odstaven z činnosti.

trampolína s pružinami

Dodržujte doporučení výrobců a čtěte návod k obsluze

Chápeme, že některé návody k obsluze bývají nudné a zdánlivě i zbytečné, ale rozhodně není zbytečná informace o nosnosti trampolíny. Zakoupíte-li například dětskou trampolínu do bytu malých rozměrů, a je-li u ní uvedeno, že maximální přípustná nosnost je 80 kg, pak se této horní hranice držte. Jinak riskujete protržení odrazové plochy, popraskání pružin, roztržení obvodových nášivek u pružin anebo dokonce zborcení základní konstrukce.

Totéž platí i pro velké zahradní trampolíny a vztahuje se na ně také mnohdy nepsané pravidlo – skákat na nářadí jednotlivě, nikoli ve skupinách. Více lidí najednou může jednak trampolínu přetížit, a zároveň tu může dojít i k velmi vážnému úrazu, např. k otřesu mozku s vnitřním krvácením. Buďte tedy ohleduplní sami k sobě, k druhým lidem, a také k výrobku, který jste právě zakoupili, anebo se k tomu teprve chystáte.

Mohlo by se vám také líbit...